Selective Alpha Keratin, zabieg keratynowy oparty na roślinnej keratynie, kompletna kuracja, 500 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Selective Professional
  • Dostępność: Jest  (107 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 300,00 zł 369,00 zł

Selective Alpha Keratin

 

Pierwszy na świecie zabieg prostowania keratynowego oparty na roślinnej keratynie

 

 

 

 

Zabieg oparty na kompleksie aminokwasów pochodzących ze zbóż i soi, których charakterystyka jest idealnie zbieżna z keratyną pochodzenia zwierzęcego.

 

NIE ZAWIERA PARABENÓW, FORMALDEHYDU.

 

Zabieg stosowany na bardzo zniszczone włosy działa odbudowująco!

 

 

Alpha Keratin

 

 

Etap I: Szampon przed zabiegiem

 

 

Szampon głęboko oczyszczający włosy i skórę głowy. Przygotowuje do zabiegu technicznego, idealnie usuwa nieczystości i pozostałości produktów do stylizacji.

 

Nie zawiera SLES, soli i parabenów.

 

 

PH: 6,5 – 7,5

 

 

 

Składniki aktywne:

 

FISION KERA VEG18: keratyna pochodzenia roślinnego. Kompleks aminokwasów pochodzących ze zbóż i soi oraz inne czyste aminokwasy specjalnie wyselekcjonowane w celu uzyskania funkcji i charakterystyki naturalnej keratyny obecnej we włosach.

 

AKTYWNE SKŁADNIKI CHELATUJĄCE: neutralizują pozostałości minerałów, chloru, niwelują zasadowość wody zapobiegającym tym samym osadzaniu się na włosach kamienia, który sprawia, że włosy stają się matowe, twarde i szorstkie.

 

PANTENOL: witamina wielofunkcyjna nawilża, odżywia i kondycjonuje.

 

 

 

Sposób użycia: Równomiernie rozprowadzić na zwilżonych włosach. Masować rozprowadzając produkt na całej głowie, po czym starannie spłukać. Powtórzyć operacje dwukrotnie, a następnie obficie spłukać wodą. Wysuszyć włosy naturalnie (nie na szczotkę).

 

 

Tylko do użytku profesjonalnego.

 

 

 

Pojemność: 500 ml

 

Etap II: Fluid dyscyplinujący

 

Fluid eliminujący puszenie. Dyscyplinuje formę wszystkich włosów (naturalnych jak i po zabiegach chemicznych). Głęboko odbudowuje, nadaje połysk, jedwabistość.

 

Ułatwia rozczesywanie.

 

PH: 1,5 – 2

 

 

 

Składniki aktywne:

 

FISION KERA VEG18: keratyna pochodzenia roślinnego.

 

Kompleks aminokwasów pochodzących ze zbóż i soi oraz inne czyste aminokwasy specjalnie wyselekcjonowane w celu uzyskania funkcji i charakterystyki naturalnej keratyny obecnej we włosach.

 

KWAS GLIOSILIKONOWY: aktywuje działanie prostujące produktu. Funkcjonuje na zasadzie synergicznego działania z naturalnymi aminokwasami włosów, których struktura zostaje zmieniona podczas zabiegu, ale nie jest naruszona w sposób negatywny. Po zabiegu włosy są odbudowane, mocne i pełne nowej energii.

 

PROTEINY JEDWABIU: mają działanie nawilżające i ochronne.

 

 

 

 

Sposób użycia:

 

10 prostych kroków aby uzyskać sensacyjne rezultaty:

 

1. DIAGNOZA: Zweryfikować stan włosów, ustalić czy są one naturalne czy traktowane wcześniej chemicznie oraz jak wygląda ich struktura.

2. MYCIE: Rozprowadzić i wmasować Szampon Pre-Trattante 1. Powtórzyć zabiegi dwukrotnie.

3. SUSZENIE: Rozczesać włosy i wysuszyć. Włosy naturalne wysuszyć w 100%, włosy traktowane w 80%.

4. APLIKACJA FLUIDU: Użyć 50-100g produktu w zależności od rodzaju i ilości włosów. Podzielić włosy na głowie na 4 sektory. Na ręce nałożyć rękawiczki i za pomocą pędzelka rozprowadzać Fluid Dyscyplinujący 2 pasmo po paśmie. Wmasować celem ułatwienia penetracji. Rozczesać całość na długości i końcach gęstym grzebieniem. Nie nakładać na skórę.

5.CZAS DZIAŁANIA: Nałożyć na głowę czepek termiczny. Pozostawić na włosach od 20 do 25 minut.

6. SUSZENIE: Nie spłukiwać, wysuszyć suszarką przy pomocy płaskiej szczotki.

 

 

7. PROSTOWNICA: Wybierać cienkie pasma włosów, o grubości około 0,5 cm. Prostować prostownicą rozgrzaną od 200°C-220°C, każde pasmo od 8 do 10 razy od nasady.

 

W przypadku włosów naturalnych radzi się przeprowadzić większą ilość przebiegów. W przypadku włosów bardzo zniszczonych zmniejszyć temperaturę prostownicy do 200°C.

 

 

8. PŁUKANIE: Po zakończeniu procesu prostowania, spłukać obficie wodą. Jeśli po płukaniu zaistnieje potrzeba umycia włosów szamponem, zastosować szampon z zestawu do utrzymania efektu zabiegu w domu t.j. Shampoo Mantenimento α-keratin.

 

9. ODŻYWIENIE: Nałożyć Maskę Kondycjonującą MASCHERA CONDIZIONANTE 3. Pozostawić na włosach na 3-5 minut. Spłukać obficie. Aby odświeżyć koloryzację zaleca się zastosować CC Color Charge w odpowiednim kolorze.

 

 

10. SUSZENIE I STYLING: Wysuszyć włosy suszarką.

 

 

Tylko do użytku profesjonalnego.

 

 

 

 

 

 

Pojemność: 500 ml

 

Etap III: Maska kondycjonująca

 

Maska przedłuża efekt kosmetyczny zabiegu dyscyplinującego również w domu. Wygładza oraz zmiękcza włosy głęboko odżywiając. Nadaje witalność i połysk.

 

Chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

PH: 3 – 4,5

 

 

 

Składniki aktywne:

 

FISION KERA VEG18: keratyna pochodzenia roślinnego. Kompleks aminokwasów pochodzących ze zbóż i soi oraz inne czyste aminokwasy specjalnie wyselekcjonowane w celu uzyskania funkcji i charakterystyki naturalnej keratyny obecnej we włosach.

 

OLEJ ANDIROBA: bogaty w kwasy tłuszczowe (omega 6 i omega 9), działa zmiękczająco na strukturę włosa.

 

 

 

 

Sposób użycia:

W salonie:

 

Po zakończonym zabiegu prostowania, spłukać włosy obficie wodą i nakładać maskę na włosy odciśnięte ręcznikiem. Przeczesać w celu lepszego rozprowadzenia. Pozostawić na 3-5 minut, po czym spłukać obficie i przystąpić do suszenia.

 

 

W domu:

 

Nałożyć na mokre i umyte wcześniej włosy Szamponem Shampoo Mantenimento α-keratin. Rozprowadzić równomiernie i rozczesać. Pozostawić na włosach na 3-5 minut; następnie spłukać obficie i przystąpić do suszenia.

 

Pojemność: 500 ml